ICSO - Twój patent na sukces

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" (ICSO) jest jednostką badawczą sektora chemii organicznej. Od 1952r. Instytut jest sprawdzonym partnerem krajowych i zagranicznych kontrahentów w zakresie opracowywania, wdrażania i doskonalenia technologii chemicznych, produkcji oraz sprzedaży produktów branżowych. Znajduje się w czołówce najlepszych Instytutów w Polsce utrzymując kategorię A, przyznaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prowadzi badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych. Wdraża wyniki badań do praktyki przemysłowej oraz wykonuje badania i analizy chemiczne. Potwierdzeniem kompetencji Instytutu są liczne publikacje, patenty i wdrożenia. Czytaj więcej na temat Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia"
DZIEŃ Z DZIECKIEM

 

31 maja br. Nasz Instytut odwiedzili wyjątkowi Goście. W tym dniu w „Sieci” rządziły Dzieci, a my dzielnie staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie ich pytania!

  • Dla kogo Pan/Pani te próbki szykuje?
  • Czemu w fartuchu na co dzień pracuje?
  • A dziwne okulary po co Pan/Pani ubiera?
  • Czy nuda w pracy Wam nie doskwiera?
OPOLSKA GWIAZDA EUROPY

 

16 maja br. Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" otrzymał z rąk Marszałka Województwa Opolskiego tytuł Opolskiej Gwiazdy Europy za efektywne wykorzystanie funduszy unijnych.

POWOŁANIE DO ZESPOŁU EKSPERTÓW DS. REGIONALNEJ STRATEGII INNOWACJI WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

 

Podczas konferencji pt. "Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w kontekście rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności", która odbyła się 6 maja br. w Prószkowie, dyrektor dr Andrzej Krueger otrzymał Akt Nominacji, powołujący na członka Zespołu Ekspertów ds. Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego do 2027 r.