ICSO - Twój patent na sukces

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" (ICSO) jest jednostką badawczą sektora chemii organicznej. Od 1952r. Instytut jest sprawdzonym partnerem krajowych i zagranicznych kontrahentów w zakresie opracowywania, wdrażania i doskonalenia technologii chemicznych, produkcji oraz sprzedaży produktów branżowych. Znajduje się w czołówce najlepszych Instytutów w Polsce utrzymując kategorię A, przyznaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prowadzi badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych. Wdraża wyniki badań do praktyki przemysłowej oraz wykonuje badania i analizy chemiczne. Potwierdzeniem kompetencji Instytutu są liczne publikacje, patenty i wdrożenia. Czytaj więcej na temat Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia"
INSTYTUT PARTNEREM KONGRESU ETCC2020

 

European Technical Coatings Congress ETCC2020 po raz pierwszy od 70 lat odbędzie się w Polsce. Organizatorzy – FATIPEC (Federation of Associations of Technicians for Industry of Paints in European Countries) oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem – zapraszają w dniach 2-4 września 2020 r. do Krakowa. Łukasiewicz – Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" jest partnerem wydarzenia.

Prezentacje w trakcie Kongresu dotyczyć będą najnowszych osiągnięć naukowych i technicznych w dziedzinie farb i lakierów, klejów i materiałów budowlanych.

NOWA PUBLIKACJA W "CATALYSIS COMMUNICATIONS"

 

"Catalysis Communications" opublikowało właśnie nowy artykuł naszych naukowców. Razem z autorami zachęcamy do lektury!
J. Nowicki, J. Wójcik, M. Muszyński, P. Woszczyński: "Ultra-deep removal of thiophene from model oil, catalyzed by amphiphilic ionic liquids in reverse micellar system " (DOI: 10.1016/j.catcom.2019.105811)

DZIEŃ Z DZIECKIEM

 

31 maja br. Nasz Instytut odwiedzili wyjątkowi Goście. W tym dniu w „Sieci” rządziły Dzieci, a my dzielnie staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie ich pytania!

  • Dla kogo Pan/Pani te próbki szykuje?
  • Czemu w fartuchu na co dzień pracuje?
  • A dziwne okulary po co Pan/Pani ubiera?
  • Czy nuda w pracy Wam nie doskwiera?