Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" (Łukasiewicz - ICSO "Blachownia")

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" (Łukasiewicz - ICSO "Blachownia") jest jednostką badawczą sektora chemii organicznej. Od 1952r. Instytut jest sprawdzonym partnerem krajowych i zagranicznych kontrahentów w zakresie opracowywania, wdrażania i doskonalenia technologii chemicznych, produkcji oraz sprzedaży produktów branżowych. Prowadzi badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych. Wdraża wyniki badań do praktyki przemysłowej oraz wykonuje badania i analizy chemiczne. Potwierdzeniem kompetencji Instytutu są liczne publikacje, patenty i wdrożenia, a także posiadany Certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej nr 29/2021/DPL. Czytaj więcej na temat Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia"
NOWY DOKTORAT W INSTYTUCIE

 

1 czerwca 2022 r. Rada Dyscypliny Inżynieria Chemiczna Politechniki Śląskiej przyznała tytuł doktora Rafałowi Grabowskiemu, pracownikowi Łukasiewicz - ICSO "Blachownia". Temat rozprawy doktorskiej brzmiał: "Procesy modyfikacji olejów roślinnych na drodze utleniania z wykorzystaniem nadkrytycznego dwutlenku węgla jako rozpuszczalnika".

Serdecznie gratulujemy!

INNOVATORIUM ŁUKASIEWICZA 2022

 

Już jutro w Poznań Congress Center odbędzie się tegoroczne Innovatorium Łukasiewicza - największe wydarzenie B+R w Polsce!

DZIEŃ Z DZIECKIEM W ŁUKASIEWICZU!

 

Czwartek był niezwykłym dniem w życiu Łukasiewicz - ICSO "Blachownia", bo nasz instytut zaszczyciły swoją obecnością dzieci pracowników, które przez ten jeden dzień w roku mogły się przyjrzeć wszystkim tym pasjonującym eksperymentom, które przeprowadzają ich rodzice. Nie zabrakło także czasu na poczęstunek, a na zakończenie dnia wszyscy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Dołącz do nas na Facebooku Kanał YouTube